Ağustos İtiraflarım

Konuya nasıl gireceğimi bilmiyorum. Manşetlere düşsem muhtemelen şöyle olurdu:

Starbucks’ta Taciz!!!

Bu hafta June ile veteriner öncesinde kahve keyfi yapalım dedik. Ben kahvemi içiyorum, June sandalyemin altında suyunu yudumluyor. Derken mekanın önünde beyaz bir Alman Kurdu belirdi. Yanımda June olmasa hiç sorun yok, ben zaten köpek görünce Elmayra’ya bağlıyorum. Küçük-büyük, sahipli-sahipsiz demem, köpek bulunca yapışırım.

Ancak evladım yanımdayken en sakin en heykel halimde duruyorum tabi…Tırs TırsTırs…Benim zilli, ortamda kendi dışında dişi bir kedi yahut köpek gördüğünde derhal ortalığı birbirine katar. O köpek kendisinin 5 katı büyüklükte de olabilir. Nedir ki annesi onu kurtarır.

O anda “görünmezlik” gibi en basit bir süper gücü bile bana çok gören kör talihime lanetler okurken, dişi kurdumuz sürüne sürüne hedefine yaklaşmaya başladı. Mümkün olan en yavaş hareketlerle eğilerek June’u kucağıma aldım, maksadım tehlike uzaklaşana kadar iç mekana geçmek.

Ayağa kalkmamla bizim kurt bacağıma sıkıca iki patisini dolayıp, ileri geri hareketler yapmaya başladı. Hedefinin June değil ben olduğunu anladığımda rahatlasam mı üzülsem mi bilemedim. Yavaşça yürümeye başladığımda, sırtıma tırmandı!

“Yaaaaaaa bir köpekçikten ne olacak!” diyenleriniz olacaktır! Ebatını anlamanız açısından: Bakınız benim boyum 1.74cm! Kurt üstüme sıçradığında patileri rahatlıkla omuzlarıma ulaşıyordu. Huyunu suyunu bilmediğiniz, TASMASIZ, genç, dişi ve hormonları tavan yapmış bir Alman Kurdunu hafife alamazsınız. Öyle ki June bile durumun vahametini anlamış olacak ki gıkını çıkarmadı.

Bir saniye gözünüzde canlandırın: Kucağımda June, sırtımda gidip gelen bir kurt ve çevre masalardaki kahveseverler!!!

Saniyeler dakikalar gibi geçerken, mekanda bulunan insanlardan bazıları şükürler olsun ki seyre durmayı bırakıp yardım etmeye çalıştılar. Onlar sevimli(!) kurdu güçlükle tutarken ben içeri koşup, mekanın arka kapısından kaçtım.

Mekandaki güvenlik kamera kayıtları Youtube’a düşerse June ve kendime estetik yaptırıp, kimlik değiştirip, ülkeden kaçarım. Hayır düşünsenize, olay vahşi hayvan belgeseli gibi başlayıp pornoya dönüyor.

Zaten evladıma mavi tasma taktığım için cinsel kimlik bunalımı yaşaması endişem vardı. Üstüne annesi bir dişi köpeğin tacizine uğrayınca iyice allak bullak oldu. Hemen gidip ona kırmızı bir tasma aldım.

Hayır ben bizzat kendim nasıl bir kimlik problemi yaşıyorsam artık, kızı veterinere bırakınca Starbucks’a geri döndüm. Filmde olsa “Aptal kadın işte aptal bu, belasını arıyor zaten!” denecek bir sahne…Ama sonuçta sahipsiz bir köpek, içim de paralandı. Lakin bulamadım.

2016 Ağustos ayı unutulmaz anılarla daima hatırlanacak!

Abim ve eşinin minik kızları Ayşe Lina ayın 11’inde dünyaya geldi. Hala oldum. Ve evet kız halaya çekiyor!!! Kesin bilgi, yayalım!

Yaklaşık 15 gün süren bir hastalık süreci atlattım. En mühim şey sağlık!

Hedeflerim konusunda çuvalladım mı?

Her gece cildimi temizleyip, nemlendirici sürme konusunda en azından aşama kaydettim. Haftada 2 gece hiç yoktan iyidir!

Dijital temizliğimi yaptım. Hem telefon hem de bilgisayarım hafifledi.

İtalyanca kelime öğrenmekten vazgeçtim. Çünkü dili sevmediğime emin oldum. Almancam çok gerilemişti, tekrar üzerine eğilme kararı aldım. Her gün biraz Almanca çalışıyorum.

Sol elimle yazmak konusunu tamamen boşladım.

Her gün Harnup pekmezimi kaşıkladım!

Bilimsel olmayan 3 kitap okuma işini beceremedim. Bunu beceremedim diye kendime yüklenecek değilim. Önümüzdeki ay tekrar listeye alabilirim.

Şimdi “Eylül Hedeflerim” konusunda düşünüyorum. Sizin tavsiyeleriniz var mı?

4 Comments

Add yours →

 1. Şu cânım etamin panolarınızdan iki kişiye hediye etmek olabilir bence 🙂

  Liked by 1 kişi

 2. Önümüzdeki ayların kitap listeleri için bir öneri yapmak isterim, henüz bitirdim; Savaşçı – Doğan Cüceloğlu 🙂

  Liked by 1 kişi

 3. kamera kayıtları elimizde 🙂

  Liked by 1 kişi

 4. Ben de okumadıysanız Buket Uzuner “Kumral Ada Mavi Tuna’yı” tavsiye ederim. Sevgiler! Ayşe

  Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: